Львів-Звенигород-Старе Село-Львів


Чудові місця для велопрогулянки приміськими селами. Відстань – 42 км. Сумарний час в сідлі – 3-3.5 години.

Біля Львова є древнє руське городище Звенигород, що свого часу було неприступною фортецею та деякий час – столицею Галицького князівства. Недалеко від нього є ще одна визначна пам’ятка – замок у Старому Селі. Сьогодні від нього залишились лише руїни. Проте і вони вражають своєю могутністю.

Маршрут розпочинається від вулиці Зеленої у місці, де до неї прилягає вулиця Сихівська. Відразу повертаємо з вулиці Зеленої направо на вулицю Вулецьку, проїжджаємо завод “Іскра” і перед лісом повертаємо направо. Рухаємось вздовж лісу і на роздоріжжі повертаємо вліво. Дуже швидко ти виїдеш у село Бережани, яке закінчується перед Кільцевою дорогою (траса Київ-Чоп). Потрібно перейти трасу і рухатись вліво (Пн) до повороту на Соснівку. Проїхавши Соснівку почнеться довга польова дорога з не найкращим покриттям, але з чудовими краєвидами. Не пропусти справа обабіч дороги давні кам’яні хрести. На одному з них є цікавий напис. Далі буде село Голуховичі (Глуховичі). Через село потрібно проїхати головною дорогою, нікуди не звертаючи. Якщо в кінці села ти переїдеш через потічок і розпочнеться підйом, тоді ти їдеш правильно, і до Звенигорода залишилось зовсім небагато. Ще трохи більше кілометра польової дороги і ти будеш на роздоріжжі – наліво (Сх) спуск у село (Гаї), направо (Пд-Зх) підйом польовою дорогою. Тобі направо. Ця польова дорога веде до Звенигорода. При самому в’їзді до села також є давній кам’яний хрест. Далі тобі потрібно асфальтованою дорогою з’їхати у село і ти побачиш пам’ятник на честь 900-річчя Звенигорода та музей історії давньоруського міста (для проведення екскурсії варто попередньо зателефонувати (03230)5-35-43). Більше про це місце ти можеш прочитати отут. Зі Звенигорода далі асфальтованою дорогою рушаємо у Старе Село. Деякий час дорога проходитиме своєрідною алеєю у тіні великих дерев. Приблизно через кілометр після Звенигорода справа обабіч дороги ти побачиш пам’ятний знак загиблим у 41-році воякам. Далі потрібно їхати цією дорогою аж до роздоріжжя. Тут направо і через декілька хвилин ти вже будеш у селі Відники (Водники). Тут тебе може зацікавити ось така будівля:

Будівля у Відниках

З Відників до Старого Села залишається небагато, проте спочатку потрібно штурмувати підйом з села до траси Львів-Бібрка-Перемишляни. Доїхавши до траси не забудь зазнимкувати підйом, який довелось осилити і краєвиди на той же Звенигород та інші села, які видно з цього місця. Доїхавши до траси, потрібно звернути вправо і піднятись кількасот метрів до цвинтаря – напроти буде спуск на Старе Село. Тут на деякий час можна забути про всякі навігації і насолоджуватись поїздкою – замок в Старому Селі ти не пропустиш.

Старе Село

І хоча це лише руїни замку, але це руїни найбільшого на Львівщині замку. Фортифікації існують з середини XVII ст. Після нападів військ Богдана Хмельницького, а згодом татар, замок почав занепадати. Він переходив з рук одних власників до інших, які не надто піклувались по будівлю і використовували її у господарських цілях. Тим не менше мур та деякі башти достояли до наших часів і чекають того часу, коли захоплюватись ними приїдеш ти) Більше про історію самого замку та Старого Села читай отут.

Після оглядин руїн в Старому Селі маршрут веде до Львова. Від замку потрібно їхати селом вздовж колії і переїхати її на наступному залізничному переїзді (перший переїзд біля самого замку). Тепер колія повинна бути зліва, а через декілька сотень метрів розпочнеться підйом, який виведе тебе на вже відому трасу Львів-Бібрка-Перемишляни. При виїзді на трасу ти побачиш великого бетонного прапороносця в стилі соцреалізму. До Львова – вліво. Близько 11 кілометрів трасою, і ти у точці старту. Якщо немає бажання їхати шумною трасою, а сил і часу, щоб накрутити зайвих 15 кілометрів, достатньо, тоді рекомендую ще поблукати при заході сонця тихими приміськими селами за маршрутом Старе Село-Черепин-Милятичі-Жирівка-Кротошин-Пасіки-Зубрицькі. Тут варто користуватись детальною мапою і рекомендаціями місцевих.

Весь маршрут можна проїхати і у зворотньому напрямку (зі Старого Села у Звенигород і до Львова). В такому випадку можна зекономити час і, замість нецікавих кілометрів траси Львів-Бібрка, добратись до Старого Села дизельним поїздом.

Мапа маршруту та декілька фото:

1

2

Звенигород Старе Село

Більше маршрутів – тут.

Advertisements
Comments
3 Responses to “Львів-Звенигород-Старе Село-Львів”
 1. До Старого Села не електричка, а дизель поїзд ходить. З станції Сихів дизель зранку їде в 9.40 і 12.00.

 2. Yuriy коментує:

  Фото маршрутів варто б робити у великому розширенні

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 • UA TOP Bloggers
 • цей блог відвідали

  • 383,225 рази (ів)
 • За умови повного або часткового використання iнформацiї відкрите гіперпосилання на
  Ровером по Львову roverompolvovu.org.ua є обов'язковим.
  Наслідки публікацій можуть не збігатись з намірами редакції.
%d блогерам подобається це: