Добросин-Яворівський полігон-Сірка-Шкло


3ybv52-laq 3ybu84-izi

karjer

Одноденний маршрут для любителів військових об’єктів та покинутих індустріальних гігантів. Відстань – близько 70 км. Час у сідлі – приблизно 5 годин.

Біля Львова є відомий на всю Європу військовий полігон площею 36 153 га. Ця мальовнича, хоч і мілітарна зона постала на місці 170 сіл і хуторів. Неподалік стоять руїни Яворівського комбінату “Сірка”, що видобував половину обсягу промислової сірки у Радянському Союзі. З настанням незалежності України він перестав бути рентабельним, а з 2005 року виробництво повністю зупинено. Сьогодні на місці комбінату лише руїни, адже місцеві жителі швидко розграбували потужності підприємства. На місці кар’єру утворено мальовниче озеро.

Маршрут розпочинається у селі Добросин Жовківського району. Сюди найзручніше добиратись електричкою Львів – Рава-Руська (виїзд о 9.11, щоденно з головного вокзалу). Про особливості використання залізничного транспорту можна прочитати тут.

Відразу за станцією Добросин потрібно переїхати колію та їхати на захід в сторону с. Магерів.

sportsmeny

Практично відразу за цими спортсменами у Магерові буде поворот вліво – на польову дорогу, яка через 2 кілометри увійде в ліс. Це межа Яворівського полігону. У вологу погоду перші декілька кілометрів дороги через полігон розмиває і їхати нею стає доволі важко. Тому, якщо ти плануєш поїздку ранньою весною або ж пізньою осінню, то варто детальніше обдумати маршрут через полігон і скористатись бетонними дорогами, що проходять південніше. Втім, якщо тебе не лякають два-три кілометри багнюки, то й цей шлях буде цікавим. В цьому місці полігон практично безлюдний (якщо не проходять навчання), зрідка трапляються солдати, але вони раді бачити туристів і з цікавістю розглядають велосипеди. Втім, варто не  забувати, що ти перебуваєш на військовому об’єкті.

Дорогою ти не зможеш оминути танкодром:

tankodrom

Загалом, Яворівський полігон цікаве і мальовниче місце. Йому можна присвятити окрему поїздку, проте в цій мандрівці він лише проміжний пункт. Проїхавши близько 15 кілометрів полігоном потрапляєш у селище Немирів.

Виїхавши на головну вулицю Немирова, потрібно звернути вліво (на південь) і трасою їхати в сторону Верблян. Через декілька хвилин зліва від траси ти побачиш облаштований кемпінг. Тут можна перекусити і відновити сили.

kemping

У Верблянах біля дороги ти побачиш дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці 1865 року.

Через декілька кілометрів після Верблян буде поворот ліворуч до селища Шкло і потрібного нам комбінату “Сірка”. Повернувши вліво, ти маєш переїхати залізничну колію і надалі вона має йти паралельно дорозі праворуч від тебе. Декілька кілометрів рівною та безлюдною асфальтованою дорогою і височенні труби комбінату самі вкажуть тобі правильну дорогу. Комплекс масивних будівель, точніше їх руїн, викликає гнітюче враження – за декілька років місцеві жителі розібрали практично все, що можна було продати або використати. Коли ми відвідали це місце, то декілька груп робітників розпилювали та вивозили металеві каркаси цехів. Можливо, коли ти приїдеш туди, то побачиш ще менше руїн заводу, ніж побачили ми.

rujinykompleksu

Тут до сих пір витає в повітрі специфічний запах сірки, а земля під ногами має жовтуватий відтінок. Видобувний комбінат, як і все в Радянському Союзі, будувався швидкими темпами аби задовольнити потреби промисловості в сірці. Швидке і стихійне будівництво призвело до масштабних екологічних проблем на цій території – ґрунт став неродючим, змінилась рослинність. Більше про крах промислового гіганта можна прочитати тут.

За кілометр від комплексу комбінату є затоплений кар’єр, де власне і видобувалась сірка. На його місці тепер мальовниче озеро. Добиратись до нього потрібно через усілякі промислові і складські території, але орієнтиром можуть слугувати гігантські екскаватори, які видно ще від будівель комбінату.

ekskavatory

Їх розміри вражають. Це окремі крокуючі будівлі з довгими стрілами і величезними ковшами.

rozmiry

Ось так виглядає людина на фоні однієї ноги екскаватора.

В одному з цих гігантів живе їх охоронець. Але, якщо ти будеш розглядати екскаватори без зайвого шуму, то швидше за все, ти його не розбудиш) Будь обережним.

Коли всі закутки екскаватора досліджено, можна спуститись до затопленого кар’єра та відпочити при заході сонця. Після побаченої руїни зробити це особливо приємно.

Від кар’єру до станції Шкло-Старжиска 20 хвилин. Звідти йдуть електрички до Львова о 19.44 та о 22.19. Трохи більше години, і ти у Львові.

Гарної погоди та справних велосипедів)

Мапа маршруту та фото:

truby ceh

karjer

Більше фото

Більше маршрутів – тут.

Advertisements
Comments
4 Responses to “Добросин-Яворівський полігон-Сірка-Шкло”
 1. Tapac коментує:

  Практично відразу за цими спортсменами у Магерові буде поворот вправо – на польову дорогу, яка через 2 кілометри увійде в ліс. Поворот ліворуч а не праворуч!!!

 2. Tapac коментує:

  Втім, якщо тебе не лякають два-три кілометри багнюки, то й цей шлях буде цікавим…
  А багнючки кілометрів з 5-7 буде) аж до танкодрому, але кому охота покататись у калюжках по коліна у воді ти поїздити по непроїзним болотцям раджу….адреналіну купа.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

 • UA TOP Bloggers
 • цей блог відвідали

  • 381,683 рази (ів)
 • За умови повного або часткового використання iнформацiї відкрите гіперпосилання на
  Ровером по Львову roverompolvovu.org.ua є обов'язковим.
  Наслідки публікацій можуть не збігатись з намірами редакції.
%d блогерам подобається це: