Сьогодні велосипедисти промаркували велодоріжок більше, ніж будь-коли спромоглась міська влада


Вранці, на площі біля Львівської Опери зібрались десятки велосипедистів аби вкотре привернути увагу до проблеми велосипедної інфраструктури міста.

velodorizhky_opera

Минулого тижня головний архітектор Львова Юрій Криворучко сказав, що велосипедистам потрібно купити бочку фарби і власноруч намалювати велосипедний маршрут.

Також, нещодавно, міський голова Львова Андрій Садовий запевнив громаду міста в тому, що при реконструкції вулиць Стрийської та Кульпарківської буде враховано потребу у велодоріжках. Цього теж не було виконано. Є очевидним, що міські чиновники лише вміло висловлюють популістичні гасла на зустрічах з пресою.

Ініціативна група велосипедистів вирішила провести акцію у відповідь на ці висловлювання, і показати, що місту потрібні не гасла, а дії.

Як і “заповідав” Криворучко акцію розпочали біля Опери і малювали жовтою фарбою. На узбіччі проспекту Свободи учасники акції малювали велосипедну розмітку та звернення до міської влади.

sadovyjobicuav

Дехто з учасників уже встиг її охрестити велодоріжкою імені Андрія Садового.

Маркування спеціально наносили недбало, кривими лініями, без точних обрахунків та вимірів.

За словами велосипедистів, це має символізувати ставлення влади до питання велоінфраструктури міста. Також, крива лінія велодоріжки має показувати як велосипедистам доводиться маневрувати поміж нелегально припаркованими авто на забитих заторами вулицях.

Завершивши розмічати, учасники проїхали колоною по першій промаркованій велодоріжці у Львові.

Проте глузлива манера акції розізлила декількох львівських водіїв, які порушили ПДР, і припаркували свої авто у забороненому місці. Саме цією частиною дороги велосипедисти прокладали доріжку. Захищаючи власні авто, вони агресивно викрикували різноманітні образи і погрози. Це ще раз показує, що проблема толерантності між водіями та велосипедистами існує.

Оскільки метою блогу “Ровером по Львову” є вирішення і цієї проблеми, то автор закликає велосипедистів поводитись на дорозі адекватно та без порушень ПДР – це, в першу чергу, потрібно для вашої безпеки та для того, аби довести громаді, що ми справді є повноцінними учасниками руху. А водіям рекомендую дослухатись до порад, які допоможуть уникнути неприємних інцидентів з велосипедистами.

Варто зазначити, що організатори повідомили про акцію Управління ДАІ у місті Львові та Львівській області, а також, запросили пана Криворучка побачити велодоріжку на власні очі. Ні працівників дорожньої служби, ні Управління архітектури міста на акції побачити не довелось.

Більше фотографій та відгуки про акцію у пресі опублікую згодом.

Маю надію, що ця акція ще раз нагадає усім, що місто потрібно будувати для людей!

Advertisements
Comments
24 Responses to “Сьогодні велосипедисти промаркували велодоріжок більше, ніж будь-коли спромоглась міська влада”
 1. Во коментує:

  взагалі то спотворення дорожньої розмітки підпадає під адмін. відповідальність.. так шо то добре шо не було ГАЙців – мали право затримати я думаю.. 🙂 а враховуючи шо дії були зроблені групою осіб за поредьною змовою… 🙂 – до речі, Ви вирішили хто і як поверне вулицю до початкового стану, без того малювання? – якшо ні то ви просто зробили шкоду місту про яке начебто печетеся..

  • Василько коментує:

   А скільки шкоди робить велосипедистам місто без велодоріжок щодня??

   • дивно коментує:

    Причому тут Садовий, чому наша молодь так легко стає інструментом для політичних інтриг, вас використали і весь той проект просто ще один крок щоб закидати брудом Садового. Треба робити проекти на зразок bikeland.com.ua щоб вас почули а не політикою займатись

  • nazarukove коментує:

   це фарба на основі вапна – вона стирається і змивається дуже швидко. через кілька днів не залишиться і сліду.

   • YP коментує:

    Шкода, що змиється. Так би це було нагадуванням про саму акцію та демонстрацією того, що громада таки має право на висловлювання своїх думок.

    Єдине, що мені не подобається – такими акціями можуть скористатись перед виборами, зробивши з учасників-велосипедистів простих маріонеток.

    • Во коментує:

     “Шкода, що змиється.” – інакше це таки було б протиправною дією. Як варіант можна проводити таку акцію регулярно до досягнення результату, враховуючи шо скоро таки вибори – є певні шанси..
     “Так би це було нагадуванням про саму акцію” – я так думаю шо нагадуванням про акцію мають будуть справжні велодоріжки.

   • Во коментує:

    хм.. молодці, тоді буду шкодувати шо не зміг долучитися.. до речі було б добре зразу просувати ідею “закритої” доріжки – http://sf.streetsblog.org/2009/12/03/sf-gets-first-protected-bike-lane-drivers-already-violating-it, тут правда не дуже вдале втілення – заширока смуга, але ідею пояснює..

  • Юра коментує:

   “Во”, під твоє “зробили шкоду місту” підпадають будь-які акції по приверненню уваги громадскості.

   Зібралися толпою – заважаєте руху – зробили шкоду місту.
   Галасували під радою – багато шуму – зробили шкоду місту.

   А те, що п-си на чотирьох колесах постійно наражають на смертельну небезпеку велосипедистів (і не тільки!!), це можна значить вільно ігнорувати, бо не можна “робити місту шкоду”.

   Резюме: “Во” просто безмоский водій, який впевнений що місто не для людей, а для автомобілів.

   • Во коментує:

    “…А те, що п-си на чотирьох колесах постійно наражають на смертельну небезпеку велосипедистів (і не тільки!!), це можна значить вільно ігнорувати, бо не можна “робити місту шкоду”.
    Резюме: “Во” просто безмоский водій..”
    феноменальна вічливість.. 🙂

   • ро коментує:

    не думаю так радикально
    просто це надто тупо – робити власне порушення лиш тому, що комусь теж це проходить безкарно
    слід захищати свої права, але таки правовими методами

 2. Юра коментує:

  Між іншим, панове, велосипедисти дуже шкодять місту! Вони заважають машинам вільно ганяти по вулицях.
  Всі ж знають, що місто призначене для пересування автомобілів, а не людей і тим паче якихось там двоколісних засобів які не використовують бензину.

  Маю слушну пропозицію – треба знести усі житлові будинки у Львові і замість них побудувати стоянки для автомобілів. Ну і на недалеке майбутню – повбивати усіх людей-водіїв, нехай машини самі живуть у Львові і самі по ньому рахуються.

  • alex коментує:

   “Юра каже:
   08.09.2010 о 12:25
   Між іншим, панове, велосипедисти дуже шкодять місту! Вони заважають машинам вільно ганяти по вулицях.
   Всі ж знають, що місто призначене для пересування автомобілів, а не людей і тим паче якихось там двоколісних засобів які не використовують бензину.

   Маю слушну пропозицію – треба знести усі житлові будинки у Львові і замість них побудувати стоянки для автомобілів. Ну і на недалеке майбутню – повбивати усіх людей-водіїв, нехай машини самі живуть у Львові і самі по ньому рахуються.”

   Ну і навіщо писати таку ахінею? 🙂

 3. лісапедіст зі стажем коментує:

  а хто казав шо хтось має пектись за місто ? нам потрібні доріжки, от і все…всім пофік на місто кожен тягне на себе, шо депутати шо автомобілісти шо велопєдісти…..

 4. Податки коментує:

  А податки та за реєстрацію в МРЕО велосипедисти теж платять?

  • Юлія коментує:

   Спочатку треба умови створити, а потім вже і піднімати питання про податки, збори…

  • Dyak коментує:

   А податки та за реєстрацію в МРЕО пішоходи платять? Он їм скільки світлофорів наставили, ПП понамальовували. Думаю достатньо того що ті хто їздить на велосипеді не забруднюють навколишнього середовища, не створюють заторів, і не збивають людей насмерть.

  • Тарас коментує:

   Ага, точно. Значить не мають права рухатися дорогами. І пішоходи не платять за реєстрацію – -геть зі Львова їх. І хай самі бики в спортивках з семечками їздять Львовом.
   Тільки от таке скоро буде в цьому зажраному місті, де всі самі умні і ніхто ні про кого не хоче думати….

 5. мда коментує:

  “Бики з сємочками, п-си на колесах…” шо ви мелете??!! Вам по 12 років?? Через таких придурків ніхто і ніколи не сприйматиме велосипедистів всерйоз. А отже й не буде конструктивного діалогу ні з громадскістю ні з владою

 6. velo коментує:

  To: дивно каже:
  08.09.2010 о 18:29

  “Причому тут Садовий, чому наша молодь так легко стає інструментом для політичних інтриг, вас використали і весь той проект просто ще один крок щоб закидати брудом Садового. Треба робити проекти на зразок bikeland.com.ua щоб вас почули а не політикою займатись”

  А хто ж тут при тому? Це що Криворучко чи Павлів вирішує питання облаштування веллодоріжками відремонтовані вулиці? Криворучко сказав, те що знав про наміри керівництва (Садового) нічого не робити в цьому плані і подав, як вмів. Треба і за це подякувати. Інший на його місці можливо б це сказав в дуже обтічній формі, але від цього нічого не зрушиться, поки такий мер, який обманює.
  А про проект bikeland, треба хочаби собі представляти, що це таке, перш ніж приводити тут як зразок. Бо вийшло у вас як політика на захист шефа, перед виборами.

Trackbacks
Check out what others are saying...
 1. […] про акцію громада пильний читач може зрозуміти з мого бачення події та з коментарів до цього бачення. Відгуки у пресі та фото учасників акції пропоную […]

 2. […] Юрій Криворучко заявив, як повідомляється на сторінці «Ровером по Львову» що «Велосипедистам потрібно купити бочку фарби і […]

 3. […] А чотири роки тому ми там робили першу велодоріжку Львова 🙂 Це ми так хотіли нагадати міській владі про велосипедистів. Детальніше про акцію можна прочитати тут. […]Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 • UA TOP Bloggers
 • цей блог відвідали

  • 385,890 рази (ів)
 • За умови повного або часткового використання iнформацiї відкрите гіперпосилання на
  Ровером по Львову roverompolvovu.org.ua є обов'язковим.
  Наслідки публікацій можуть не збігатись з намірами редакції.
%d блогерам подобається це: