Rowerowa Łódź 2


21 травня, коли в Польщі набув чинності новий дорожній кодекс з розширенням прав велосипедистів, я проїхався по ровером по Лодзі.

DSC00229

Велосипед – найкращий варіант, щоб оглянути місто. За кілька годин на велосипеді, я побачив більше, ніж за всі попередні піші екскурсії. І зупинитись можу де завгодно, а нецікаві райони проїхати пошвидше. В Лодзі таких багато, і долати їх пішки дуже довго і нудно. Словом, ще один плюс від велосипеда в місті – екскурсії насичені, мобільні і менш виснажливі.

Велосипедна інфраструктура  у цьому місті є, але вона теж не надто розвинена. Є кілька магістральних велодоріжок, що з’єднують північно-західні і південні райони з центром міста. Є кілька прогулянкових доріжок у величезному парку на північному сході міста (кажуть, що він найбільший у Європі), але я ще там не був.

Всі велодоріжки двосторонні і винесені за межі проїзної частини. В основному, вони пролягають разом з пішохідними. Якість покриття і проектування доріжок різна, але в середньому на трієчку.

Найновіші велодоріжки такі:

DSC00219

Дещо старіші отакі:

DSC00277

Звичайно, не обходиться без маразмів…

DSC00268

І проектування абияк/аби дешевше:

DSC00279

Часто доріжка прокладена по якихось беттонних люках або просто розмічена на потрісканій бруківці.

Велосипедистів на цих доріжках доволі багато. Рух насичений, на перехрестях – окремі світлофори. Пішоходи собі вільно ходять по доріжках. Це, зрештою, теж недолік проектування.

Центральна вулиця міста – Пьотрковська – офіційно пішохідна зона, а тому велосипедистів на ній багато. Неофіційно – автомобілів на ній теж вистачає.

На деяких вулицях велосипедам надають пріоритет, дозволяють рух там, де автотранспорту заборонено:

DSC00264

Загалом, невелика кілька велодоріжок не є значною проблемою, оскільки навіть на магістральних вулицях рух більш-менш впорядкований і почуваєшся доволі безпечно. Щоправда, дорожнє покриття нічим не відрізняється від львівського)

Водії цілком адекватні. Пропускають на переходах, в жодному разі не підрізають на поворотах, і ставляться до велосипедистів як до повноцінного учасника руху. Сьогодні бачив ситуацію, коли водії їхав за дівчинкою на велосипеді, а та взагалі якось дивно їхала по дорозі, зовсім не знаючи правил. Коли водій попробував її обігнати, та різко змінила смугу руху без будь-якого сигналу. Водій спокійно почекав поки вона зверне, і поїхав далі.

Я теж мав ситуацію з водієм. Виїхав з двору на пішохідну вулицю Пьотрковську відразу перед таксистом так, що той мусив трохи зменшити швидкість. І от він мене доганяє, рівняється зі мною і починає пригальмовувати. Я подумав, що він мене хоче благословити смішним польським матом, а він просто мав повернути направо і пропускав мене, щоб я проїхав той поворот. Не знаю чому, але тут водії особливо рахуються з велосипедистами. Здається мені, що їм якісь серйозні штрафи вкрутили за це.

Чого, до речі, не скажеш про пішоходів. Вони трохи дикі – особливо “гопніки” (їх тут називають “дреси”) і алкоголіки, а в Лодзі їх, порівняно зі Львовом, дуже навіть багато. І це серйозний контраст – багато молодих, прогресивних людей, поміж яких швендяють алкоголіки з побитими носами чи головами, в брудному одязі, і бритоголові в спортивних костюмчиках.

Ще бачив на узбіччі однієї з вулиць білого велосипеда. А отже, і смертельні випадки з велосипедистами тут траплялись. Хоча сайт rowerowalodz.pl наводить статистику, де Лодзь найбезпечніше  велосипедне місто в Польщі.

Не знаю як статистика, але за кілька годин поїздки на доволі жахливому велосипеді я справді отримав задоволення, непогано познайомився з містом, і відчував себе абсолютно безпечно – і на доріжці, і на дорозі.

DSC00240

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

  • UA TOP Bloggers
  • цей блог відвідали

    • 385,890 рази (ів)
  • За умови повного або часткового використання iнформацiї відкрите гіперпосилання на
    Ровером по Львову roverompolvovu.org.ua є обов'язковим.
    Наслідки публікацій можуть не збігатись з намірами редакції.
%d блогерам подобається це: