8 серпня на Зеленій буде 4 км велодоріжок, – Олег Шмід


У відповідь на мою публікацію про велодоріжки на Зеленій радник міського голови з питань інфраструктури Олег Шмід написав коментар. Оскільки пан Олег детально пояснює як має виглядати велодоріжка і відповідає на запитання, думаю, варто цей текст опублікувати окремо з деякими моїми коментарями:

Сьогодні допізна клали червоний асфальт. До понеділка 8 серпня на Зеленій буде вже 4 км велодоріжки (по 2 км в обидві сторони. Біля Сихвського мосту велодоріжка переходить на тротуар, тому що там буде розв”язка з 3 смугами руху й велодоріжка на дорозі не вміщається. Звичайно, на тротуарі велодорідка теж буде окремо від пішохідної зони й буде встелена червоним асфальтом.

Як Ти, мабуть, бачив, на виїздах другорядних доріг на Зелену і на тролейбусних кишеньках місце для червоного асфальту не зарезервовано. Замість нього ці місця будуть покриті червоним двокомпонентним холодним пластом. Це робиться тому, що червоний асфальт значно слабший, ніж той, який стелиться на автосмуги, й автомобілі можуть його знищити за лічені місяці. Тому червоний асфальт кладеться тільки в тих місцях, де, як передбачається він буде витримувати вагу тільки велосипедів.

На тих перших 30 м, що Ти випробував, поверхня справді трохи хвиляста, бо там на пробу клався асфальт вручну і працював там ручний трамбувальник. Зараз асфальт кладеться спеціальною технікою і трамбується катком. Тому буде ріваненько, як на проїзній частині. (Це тішить. Хоч проблема не є надто суттєвою, але врахування навіть таких деталей говоритиме про якість створеної велодоріжки. – Т.Н.)

Знаки і розмітка будуть обов”язково. Бо інакше ДАІ не прийняло б дорогу до експлуатації. Фізичне відділення від дороги неможливо, бо це тоді була б не велосмуга на дорозі, а велодоріжка й будуватися вона мала б за іншими нормами. Ти про це знаєш. (Йдеться про Державні будівельні норми, які не завжди є адаптованими для створення велоінфраструктури в місті, але без їх дотримання не будують жодної дороги. – Т.Н.)

З автомобілістами, що паркуються, думаю, дамо раду. Автомобілі, сфотографовані на незакінченій доріжці, не особливо їй нашкодили і водії, що паркувалися там ще вчора, моральної вини за це не повинні відчувати. А ось сьогодні ввечері, коли будівельники вже поклали 1 км червоного асфальту, я не бачив на цих смугах жодної автівки. Я, думаю, що водії відчувають певну відповідальність. (Без такого оптимізму, але дуже хочу вірити в те, що з автомобілями проблем не буде. З іншого боку, можна зрозуміти і водіїв, які десь ті автомобілі паркувати мусять. Я недостатньо орієнтуюсь в тому, чи є зручні місця для паркування на цьому відрізку вулиці і скільки їх там має бути, але якщо їх нема, то проблему вирішити буде важче. – Т. Н.)

Дякую пану Олегові за відповідь!

Advertisements
Comments
One Response to “8 серпня на Зеленій буде 4 км велодоріжок, – Олег Шмід”
 1. Banderstadt коментує:

  ”(Це тішить. Хоч проблема не є надто суттєвою, але врахування навіть таких деталей говоритиме про якість створеної велодоріжки. – Т.Н.)”

  Це якраз дуже суттєва проблема! Якщо б всі велодоріжки були з нерівною поверхнею [ями, горби], то кому вони такі потрібні і для чого їх робити? І взагалі для чого на пробу класти асфальт ручним трамбувальником а не одразу дорожнім катком [це я запитую п.О.Шміда]?
  Робити потрібно дуже сумлінно, якісно і відповідно надовго, а не так, щоб через зовсім не великий проміжок часу практично усе переробляти! Особисто я дуже і дуже сумніваюсь в сумлінності турків.
  Якість, габарити, колір, форма, функція, безпека – усе важливо, дуже важливо!!!
  Роблячи підсумок під усім више написаним, хочу сказати, що я дуже позитивно відношусь до розвитку велосипедної інфраструктури в місті Львові. Дуже хочу щоб в Україні загалом вона була на ще більш якісному рівні ніж, наприклад, в Голандії, і щиро вірю в те, що з часом так воно і буде.
  А щодо таких персонажів як Садовий і Синютка, то більш ніж переконаний, що даний проект для них першочергово є можливістю дерибану коштів, по-друге – піар а вже далі все решта! Щирості в словах і намірах там зовсім не має.
  Ніщо не забувається і ніщо не пробачається! Відповідати обов’язково доведеться!
  .
  Слава Україні! Героям Слава!
  Слава Нації! Смерть ворогам!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 • UA TOP Bloggers
 • цей блог відвідали

  • 383,225 рази (ів)
 • За умови повного або часткового використання iнформацiї відкрите гіперпосилання на
  Ровером по Львову roverompolvovu.org.ua є обов'язковим.
  Наслідки публікацій можуть не збігатись з намірами редакції.
%d блогерам подобається це: