Поради водіям автоПобутує думка, що причиною ДТП та небезпечних ситуацій на дорозі дуже часто стають велосипедисти, які не вміють правильно поводитись на дорозі. Автор цього блогу сам є велосипедистом і спілкується у середовищі велосипедистів, а тому з досвіду вважає цю думку не зовсім правильною. Насправді, велосипедист провокує небезпечні ситуації на дорозі менше, ніж водій авто, хоча б тому, що безпечна швидкість велосипедиста є меншою, ніж безпечна швидкість моторизованого транспорту, який цим фактом дуже часто нехтує.

Тому хотілось  би звернути увагу водіїв на декілька нюансів, про які треба пам’ятати на дорозі.

Розпочнемо з невеличкого відеотесту:

Вражає, чи не так?
Власне, це

 • перше на що хочеться звернути увагу водія – уважно оглядай ситуацію на дорозі. Якщо ти краєм ока побачив, що з-за повороту не мчиться велике авто, то це не означає, що звідти не виїде велосипедист. Пам’ятай про це. Велосипедист уважно слідкує за дорожньою ситуацію і для уникнення небезпеки завжди намагається встановити зоровий контакт з водієм. Зверни на це увагу.
 • Друге: не роби різких поворотів праворуч перед велосипедистом. Саме ця помилка найчастіше приводить до ДТП, і часто травматичних. Коли при під’їзді до повороту бачиш перед собою велосипедиста, то краще зменш швидкість і зачекай поки він проїде поворот або ж подасть сигнал про те, що він теж повертає.
 • Третє: не намагайся “проскочити” перед велосипедом, коли той їде головною дорогою. Його швидкість може бути більшою, ніж тобі може здаватись. Проігнорувавши правило “Дати дорогу” ти можеш спровокувати ДТП або ж екстренне гальмування велосипедиста. На великій швидкості, нерівному чи мокрому дорожньому покритті це може бути небезпечним для велосипедиста.
 • Четверте, перед тим, як збираєшся відкрити двері і вийти з авто, уважно глянь у дзеркало заднього виду – біля тебе може проїжджати велосипед. Неуважно відкриті тобою дверцята можуть коштувати велосипедистові здоров’я, а тобі оплати курсу його лікування.
 • П’яте, на швидкісних магістралях, автострадах подавай короткий попереджувальний звуковий сигнал про те, що наближаєшся до велосипедиста. Це зверне його увагу. Але не треба зловживати звуковими сигналами – це навпаки заважає і може заскочити зненацька. До того ж, пункт 9.5 ПДР забороняє подавати звукові сигнали у населених пунктах, окрім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній погоді. Не нехтуй цим пунктом – він важливий не тільки для велосипедистів.
 • Шосте, при обгоні велосипедиста намагайся тримати максимально безпечну дистанцію. Зазвичай, велосипедист намагається їхати прямо та не робити різких поворотів чи інших маневрів. Тим не менше, безпечна відстань дозволить тобі не хвилюватись за різкі рухи велосипедиста.
фото з ресурсу flickr.com
Advertisements
 • UA TOP Bloggers
 • цей блог відвідали

  • 389,714 рази (ів)
 • За умови повного або часткового використання iнформацiї відкрите гіперпосилання на
  Ровером по Львову roverompolvovu.org.ua є обов'язковим.
  Наслідки публікацій можуть не збігатись з намірами редакції.
%d блогерам подобається це: