Де і як придбати


Перед тим, як купувати велосипед, ти повинен визначитись з таким:

 • Якому стилю поїздок надаватимеш перевагу? Чи це будуть поїздки з дому на роботу/навчання та назад, чи відпочинкові прогулянки парками, чи туристичні мандрівки, чи поїздки по бездоріжжю тощо.
 • Яку суму ти готовий витратити? Велосипеди мають доволі широкий асортимент за формою, розміром, якістю деталей. Отже, певні цінові рамки дозволять полегшити вибір.
 • Який твій фізичний рівень? Тілобудова, ріст, стан здоров’я також можуть коригувати вибір того чи іншого велосипеда.

Який тип велосипеда тобі потрібен:

Багато хто вважає, що існує всього три типи велосипедів: дорожній, він же міський, спортивний, він же шосейний, і гірський. Насправді, це лише три найбільш характерних типи велосипедів, окрім яких існують інші. Нижче викладена докладніша класифікація велосипедів, яка може бути корисною тим, хто хоче підібрати велосипед відповідно до своїх потреб.

МІСЬКИЙ ВЕЛОСИПЕД


Цей тип велосипедів створений для комфортних поїздок по місту.  Найбільш характерні риси:

* Закрита (чоловіча) або відкрита (жіноча) рама
* Більші колеса – 28”
* Як правило, ножні гальма
* Наявність багажників і захисних щитків
* Наявність захисних щитків, що прикривають ланцюг. Щоб комфортно їздити в штанах.
* Низька посадка крил, що прикривають колеса. У гірському або шосейному велосипеді їх може не бути взагалі.
* Присутні фари, повороти, сигнал.
* Висока посадка. Це дозволяє розвантажити руки і їхати з прямою спиною.
* 3-7 передач, деколи і одна.

Ці велосипеди прості в обслуговуванні, тому що мають більш просту конструкцію, а всі механізми, що найбільш зношуються, добре захищені від бруду. Міський велосипед  для людей, яким потрібно спокійно й з комфортом переміщатися по місту. Ідеально підійде для щоденної їзди на роботу й прогулянок.

ГІРСЬКИЙ ВЕЛОСИПЕД

Найбільш поширений і найпопулярніший тип велосипедів. Призначений для їзди по дорогах поганої якості або по бездоріжжю.  Поняття гірський велосипед дуже широке і включає декілька підтипів, що істотно відрізняються.

Велику частину недорогих і середніх за ціною маунтинбайків складають велосипеди “загального призначення” ( allround MTB ), тобто неспеціалізовані гірські велосипеди, розраховані на помірно агресивну їзду. Це те, що потрібне більшості людей, що просто катаються по різних дорогах, але не спортсменам і не любителям пострибати на велосипеді. Є можливість встановлювати на них додаткове устаткування: крила, багажники та інше.

ШОСЕЙНИЙ ВЕЛОСИПЕД

Шосейний велосипед призначений для швидкої їзди по хороших шосе.
Візитна картка шосейного (або гоночного , як його називали ранішим) велосипеда – гнуте низхідне кермо, зване в народі “баранячими рогами”. Рама досить висока і коротка. Матеріали, з яких вона виготовлена, можуть, залежно від класу велосипеда, бути різними: хороша хромомолібденова сталь, алюмінієві або титанові сплави, композитні матеріали. Доповнює раму жорстка вилка, яка також може бути виконана з будь-яких перерахованих вище матеріалів.
Колеса, як правило, 27” (622 мм, 700c) з дуже вузькими шинами (18-28 мм). Майже на всіх сучасних шосейних велосипедах зараз встановлюються шини високого тиску. Дві або три ведучих зірки і 8-10 відомих зірочок, підібраних з малим кроком від передачі до передачі: разом – 16-30 передач. Характерна особливість сучасних шосейних велосипедів – манетки, інтегровані з гальмівними важелями. Гальма кліщового типу. На гладкому асфальті при однакових зусиллях на шосейному велосипеді можна тримати швидкість на 7-10 км/год вищу, ніж на міському або гірському велосипеді. Щоправда, на грубозернистому асфальті перевага буде істотно менша.
Але у шосейного велосипеда є і очевидні мінуси. Низька посадка незручна для неспішної їзди. Вузькі шини майже повністю виключають можливість їздити поза асфальтом і по дорогах з розбитим асфальтом. На більшості шосейних велосипедів немає стандартних місць для кріплення крил і багажників, що також дещо звужує сферу їх застосування. Шосейні велосипеди не дуже універсальні.

ГІБРИДНИЙ ВЕЛОСИПЕД

Всі вищезгадані велосипеди так сильно відрізняються, що знадобилося створити якісь проміжні варіанти, які дозволили б поєднати переваги різних типів велосипедів.

Один з таких велосипедів – гібридний велосипед . Традиційно під гібридом розуміємо полегшений варіант гірського велосипеда краще пристосований для їзди по шосе. Особливості конструкції полягають у легшій та вищій, порівняно з гірським велосипедом, рамі, зазвичай виготовленій зі сталевих або алюмінієвих труб. Геометрія краще пристосована для руху по шосе. Останнім часом з’явилася виразна тенденція ставити на такі велосипеди амортизаційні вилки, з ходом 40-60 мм. Трапляються моделі навіть з амортизаційною підвіскою заднього колеса, причому, сконструйованою так, що на велосипед можна сміливо встановлювати практично будь-які аксесуари. Нерідко, замість прямого керма, встановлюється “8-подібний” руль. Винос регулюється по висоті.
Головна перевага гібридного велосипеда – його універсальність: при незначному зниженні властивостей гірського велосипеда, гібрид має помітно кращі ходові якості на шосе. Напевно, це кращий вибір для тих, хто любить їздити скрізь, окрім повного бездоріжжя. До того ж, останнім часом вибір гібридних велосипедів в магазинах істотно збільшився.

Рекомендуємо, при купівлі велосипеда, відразу попросити консультанта веломагазину допомогти підібрати усі необхідні для поїздки аксесуари та екіпірування.

За матеріалами altgroup.com.ua

ДОДАТКОВО

Бажаємо вибрати велосипед, що підійде найкраще для твого способу життя!

Advertisements
 • UA TOP Bloggers
 • цей блог відвідали

  • 389,714 рази (ів)
 • За умови повного або часткового використання iнформацiї відкрите гіперпосилання на
  Ровером по Львову roverompolvovu.org.ua є обов'язковим.
  Наслідки публікацій можуть не збігатись з намірами редакції.
%d блогерам подобається це: