Починай їздити!


Отже, відтепер ти щасливий власник велосипеда. Він новенький, блискучий і чистий. Поки що)

Тепер потрібно його підготувати до поїздок.

Регулювання велосипеда по росту

При купівлі потрібно правильно вибрати розмір рами. Після цього для комфортного і безпечного катання потрібно відрегулювати сідло і руль відповідно до росту.

Розпочнемо з сідла:

Висота сідла повинна бути такою, щоб нога на педалі була випрямленою, коли педалі у найнижчому положенні. Якщо сідло буде надто низько, то м‘язи ніг не зможуть працювати в оптимальному режимі і швидко змучуватимуться. А якщо занадто високо, то на велосипед буде незручно сідати і при їзді нога не буде діставати до педалей.

Нахил сідла кожен встановлює так, як йому комфортніше. Спочатку постав сідло у горизонтальне положення і в процесі їзди ти відчуєш як краще його нахилити. При горизонтально встановленому сідлі відстань від нього до винос руля повинна дорівнювати довжині руки від ліктя до кінчиків пальця.

Зверни увагу! Обов’язково перевір, щоб підсідельний штир був вставлений у раму на глибину не менше, ніж 5-6 см. На пісідельних штирях, зазвичай, нанесені мітки, які визначають цю мінімальну глибину. Якщо при комфортному положенні сідла підсідельний штир вставлений у раму на глибину менше, ніж 5-6 см, то варто придбати довший штир.

Регулювання руля:

Не всі велосипеди мають опцію регулювання руля в достатньо широких межах. На велосипедах з безрізьбовими рульовими колонками руль можна підняти лише на декілька міліметрів, встановивши проставочні кільця. Зменшити висоту руля на таких велосипедах можна лише встановивши винос з іншою геометрією або ж винос з можливістю регулювання. Висота руля залежить від тієї посадки тіла, в якій ти збираєшся їздити. Якщо ти плануєш їздити по автомобільних дорогах, то висота руля повинна бути такою, щоб спина велосипедиста була нахилена під кутом приблизно 30 градусів до вертикалі. Якщо руль піднято занадто високо, то ускладнюється рух вгору, якщо занадто низько то втрачається маневреність. Для шосейних велосипедів посадка повинна бути більш низькою.

Перевірка справності перед виїздом

Щоб поїздка принесла задоволення, і не була затьмарена неочікуваними поломками і травмами, не полінуйся і перевір справність велосипеда. Це не займе багато часу. В ПДР сказано, що водій зобов’язаний перевіряти перед виїздом і забезпечувати в дорозі задовільний технічний стан свого транспортного засобу. Оскільки велосипед теж транспортний засіб, а його власник – водій, то потрібно виконувати правила дорожнього руху.

 • Перед кожним виїздом перевіряй роботу гальм і рульового управління.
 • Переконайся, що руль міцно закріплений у виносі, а рульова колонка не має люфту.
 • Перевір надійність підсідельного штиря в трубі рами.
 • Натисни і відпустіть гальмівні ручки кілька раз.
 • Вони не повинні впиратись в ручки руля.
 • Перевір чи всі колодки гальм притискають всією поверхнею до обода (ротора).
 • У гідравлічних гальмах перевір чи не витікає гальмівна рідина.
 • Переконайся, що гальмівні колодки не труться об колесо і воно крутиться вільно.
 • Перевір чи добре накачані колеса.
 • Якщо плануєшш поїздки в темну пору, то не забувай перевірити освітлювальні прилади і відбивачі.
За матеріалами bike-repair.ru
Advertisements
 • UA TOP Bloggers
 • цей блог відвідали

  • 389,714 рази (ів)
 • За умови повного або часткового використання iнформацiї відкрите гіперпосилання на
  Ровером по Львову roverompolvovu.org.ua є обов'язковим.
  Наслідки публікацій можуть не збігатись з намірами редакції.
%d блогерам подобається це: